KYC Policies

 Müşterinizi Tanıyın (KYC)

 

Giriş

 

Şartları kabul ederek, kimliğinizi ve iletişim bilgilerinizi ("Kontroller") doğrulamak için talep edebileceğimiz veya üçüncü tarafların (düzenleyici kurumlar dahil) talep edebileceği her türlü doğrulama kontrolünü gerçekleştirmemiz için bize yetki vermiş olursunuz.

 

Bu Kontroller sırasında Hesabınızdan para çekmenizi kısıtlayabiliriz.

 

Sağladığınız herhangi bir bilginin gerçek dışı, hatalı, yanıltıcı olması, kimliğinizle eşleşmemesi veya başka bir şekilde eksik olması durumunda, yapabileceğimiz diğer işlemlere ek olarak hesabınızı derhal sonlandırma ve/veya hizmetleri kullanmanızı engelleme hakkını saklı tutarız.

 

Yasal Yaşta olduğunuzu doğrulayamazsak Hesabınızı askıya alabiliriz. Herhangi bir kumar veya oyun işlemi gerçekleştirdiğiniz sırada Yasal yaşın altında olduğunuzun tespiti durumunda:

 

Hesabınız kapatılacak;

bu süre içinde yapılan tüm işlemler geçersiz hale gelecek ve tarafınızca yatırılan ilgili tüm paralar miktar olarak iade edilecektir;

Bu süre zarfında tahakkuk eden tüm kazançlar sizden kaybedilecek ve Hesabınızdan çekilen tüm parayı bize iade etmeniz istenecektir.

 

Kişisel bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olması durumunda Destek ile iletişime geçerek bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

 

Politikanın Amacı

 

Şirket, aşağıdaki durumlarda Hizmetlerin kullanıcısının doğrulanmasını talep edecektir:

 

1. Dolandırıcılık, kara para aklama, suç faaliyeti vb. şüphesi;

2. Sağlanan belgelerin gerçekliğine ilişkin şüpheler;

3. Şirketin hizmetlerinden yararlanma koşullarının ihlali;

4. Şirketin uygun göreceği diğer durumlar.

 

Bu talep aracılığıyla Şirket, standart bir kimlik bilgileri ve belgelerinin yanı sıra ek belgeler de talep edebilir.

Minimum kimlik verileri seti şunları içerir:

 

- Ad Soyad;

- doğum tarihi;

- vatandaşlık;

- daimi ikamet adresi;

- bir kimlik numarası;

 

Gerekli belgeler şunlardır:

 

- müşterinin gerçek kimlik kartı / pasaportu;

- Müşterinin belirtilen zamanda daimi ikametgahının adresini teyit eden belge (hizmet faturası, banka hesabı durumu beyanı vb.)

 

Ek belgeler şunlardır:

 

- ek ulusal kimlik kartı (ehliyet, askeri kimlik vb.);

- yüzünün arka planında açık pasaportlu bir kullanıcının fotoğrafları (belge okunabilir olmalıdır)

- Banka kartının ön yüzündeki fotoğraf (ilk 5 ve son 4 rakam, sahibinin adı ve son kullanma tarihi okunaklı olacaktır).

 

Ayrıca Şirket, Kullanıcıdan, bahis yapmak veya oynamak için kullandığı gerçek fon kaynaklarını tanımlayan kanıtlar sağladığından emin olmak için önemli olan fon kaynağı belgelerini sağlamasını isteyebilir.

 

Bu bilgi şu şekilde olabilir:

 

- kazanç kanıtı: Maaş bordrosu/Yönetici ücreti/Temettüler/Emeklilik;

- tanımlanabilir bir kaynaktan gelen tutarlı değerleri açıkça gösteren bir banka ekstresi/tasarruf hesabı;

- Fonlara ilişkin tutarlı bir yetkiyi açıkça gösteren bir Vakıf Senedi;

- kullanıcıya yapılan ödülün/ödemenin tarihli kanıtı;

 

Kullanıcının sağladığı belgeler aşağıdaki nedenlerden dolayı onaylanmayacaktır:

- belgelerdeki adres/Ad, hesap adı/adresi ile eşleşmiyor;

- okunamayan belgeler veya kopyalar;

- Kabul Edilemez belge (örneğin kullanıcı, kimlik doğrulaması için kabul edilen belgelerde bulunmayan bir belgenin bir kopyasını veya gerçek bir elektrik faturası yerine posta zarfının bir kopyasını gönderir);

- Şirketin çalışanlarının veya yüklenicilerinin uygun göreceği diğer nedenler.

Sunulan belgelerin analizi sonucunda Şirket, Kullanım Koşulları, Gizlilik Politikası, Site Lisans Sözleşmesi ve mevzuat gerekliliklerine göre çözüm üretecektir.

 

Yükümlülükler

 

Durum tespiti (DD): Şirketin müşterileri bir DD sürecine tabi tutulmalı ve kayıt tutulmalıdır.

 

Anonim Hesaplar: Anonim veya nominal' hesap kayıtlarına izin verilmez. Nom de plume olduğuna inanılan veya tutarsız kimlik bilgilerine sahip olan mevcut anonim hesaplar veya hesaplar, hesap sahibinin kimliğinin ve iyi niyetinin erken bir fırsatta tespit edilmesi için uygun durum tespitine tabi tutulmalıdır. Hesap sahibinin kimliğinin tespit edilememesi halinde hesap kapatılır, kazançlar iptal edilir ve yatırılan tutarlar alındığı yerden hesaba ödenir veya yatırılan tutarın iadesinin imkansız veya maliyetli olması halinde alıkonulur. .

 

Yinelenen/Çoklu Hesaplar: Birçok müşteri, kumar harcamalarını ayırmak için paralel hesaplar işletmek ister. Bu faaliyete bakılmaksızın Şirket, aynı kişiye ait veya onun kontrolü altında olabilecek bağlantılı hesapları belirleyecek ve ilişkilendirecektir. Şirket, söz konusu oyuncunun ek hesaplarını veya hesaplarını iptal etme, bu şekilde elde edilen kazançları iptal etme ve depozitoları hesap sahibine iade etme hakkına sahiptir.

 

Siyasi Nüfuz Sahibi Kişiler (PEP). Şirket, herhangi bir kişinin kumar oynama girişimine yanıt vermek zorundadır. Siyasi Nüfuz Sahibi Kişi, yani önemli bir kamu görevine sahip olan (veya önceki yılın herhangi bir döneminde bu görevi üstlenmiş olan), kamu fonlarına erişimi olan veya nüfuz sahibi bir konumda bulunan herhangi bir kişi. KEP'ler, bu tür kişilerin kolayca belirlenebilen ailelerini ve arkadaşlarını içerir. Kumarın değeri, ölçeği ve müşterinin konumuna göre risk bazlı bir yaklaşım uygulanmalıdır. Anketler KEP'leri tanımlayan soruları içerecektir.

 

Şirket, KYC politikasının ihlali durumunda müşteriye herhangi bir beyan veya açıklama yapmadan herhangi bir müşterinin başvurusunu tek taraflı olarak reddetme ve/veya daha fazla hizmet sunumunu sonlandırma hakkını saklı tutar.